Открита процедура

Обявлението е в архива.
6946054

Публикувана на: 21.05.2025

Краен срок: 23.06.2025

Прогнозна стойност: 232975.00 BGN

Бази данни:

  • - България

Възложител: УНИВЕРСИТЕТСКА МНОГОПРОФИЛНА БОЛНИЦА ЗА АКТИВНО ЛЕЧЕНИЕ "СВЕТА МАРИНА ЕАД

Уникален номер на поръчката: 00502-2025-0011

Обект на обществената поръчка „Сервизно обслужване на обща медицинска апаратура  в УМБАЛ „Света Марина“ ЕАД за период от 2 /две/ години“ /ЧАСТ ПЪРВА/ е услуга по смисъла на чл. 3, ал. 1, т. 3 от Закона за обществените поръчки (ЗОП).
Настоящата обществена поръчка е част от процедура за възлагане на обществена поръчка с предмет „Сервизно обслужване на обща медицинска апаратура  в УМБАЛ „Света Марина“ ЕАД за период от 2 /две/ години“ с прогнозна стойност 575 380,00 лева без включен ДДС.  
Поради функционалните ограничения на системата на ЦАИС ЕОП, да бъдат обявявани максимално 40 броя обособени позиции, за Възложителя се поражда невъзможността да обяви прогнозираната в План графика обществена поръчка и се налага същата да бъде ОБЯВЕНА на две части:
  • „Сервизно обслужване на обща медицинска апаратура  в УМБАЛ „Света Марина“ ЕАД за период от 2 /две/ години“ /ЧАСТ ПЪРВА/ с прогнозна стойност  259 795,00 лева без включен ДДС
  • „Сервизно обслужване на обща медицинска апаратура  в УМБАЛ „Света Марина“ ЕАД за период от 2 /две/ години“ /ЧАСТ ВТОРА/ с прогнозна стойност 315 585,00 лева без вкл.ДДС
Предмет на възлагане с настоящата обществена поръчка е „Сервизно обслужване на обща медицинска апаратура  в УМБАЛ „Света Марина“ ЕАД за период от 2 /две/ години“ /ЧАСТ ПЪРВА/ - услуга по сервизиране на медицинска апаратура по обособени позции.
​​​​​​​Общата прогнозна стойност на настоящата обществена поръчка за срока й на изпълнение  е 259 795,00 лв. (двеста петдесет и девет хиляди седемстотин деветдесет и пет лева) без вкл. ДДС и е максимално допустима, като възложителя се лимитира с нея, но не се обвързва да я изчерпи. Минималният брой сервизни часове (включително часовете за профилактика) за обособени позиции, за които Възложителят е предвидил заплащане за извънгаранционно сервизно обслужване при необходимост, са описани в Колона № 10 от Общата техническа спецификация. Максимално допустимата стойност по всяка обособена позиция (максимално допустима цена за сервизно обслужване при необходимост), предвидени от Възложителя е описана в Колона № 9 от Общата техническа спецификация, като възложителя се лимитира с нея, но не се обвързва да я изчерпи.
Срокът за изпълнение на обществената поръчка е 2 (две) години, но не повече от посочената крайна дата, съгласно Проекта на договор и Техническата спецификация - 31.08.2027 год. включително. При договор, сключен за повече от една обособена позиция и/или с повече от една номенклатурна единица по обособената позиция, договорът може да влиза в сила по различно време за всяка от тях, в зависимост от посоченото в Приложенията към техническата спецификация и е със срок на действие до 31.08.2027 г. вкл.

Доставката на резервни части не е предмет на настоящата обществена поръчка и стойността им не е включена в посочената прогнозна стойност.

Съгласно чл. 21, ал. 6 от ЗОП, Възложителят има право да възлага обособени позиции по реда валиден за индивидуалната стойност на всяка от тях, при условие, че стойността на съответната обособена позиция не надхвърля 156 464,00 лв. за доставки и услуги и общата прогнозна стойност на обособените позиции, възложени по този начин, не надхвърля 20 на сто от общата стойност на поръчката. В тези случаи независимо от остатъчната стойност на поръчката тя се възлага по реда, приложим към общата прогнозна стойност на цялата поръчка.
Имайки предвид горното, прогнозната стойност на обособените позиции с номера 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 и 24, които Възложителят предвижда да възложи по реда на чл.74 от ЗОП е 232 975.00  лева /двеста тридесет и две хиляди деветстотин седемдесет и пет лева/ без включен ДДС, като същата представлява 89.68 % от общата стойност на поръчката.
Прогнозната стойност на обособените позиции с номера 25, 26, 27, 28, 29 и 30 е 26 820,00 лева /двадесет и шест хиляди осемстотин и двадесет лева/ без включен ДДС, като същата представлява 10,32 % от общата стойност на поръчката и стойността на всяка обособена позиция попада в приложното поле на чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП.
С оглед изложеното и на основание чл. 21, ал. 6 от ЗОП, обособени позиции с номера 25, 26, 27, 28, 29 и 30  ще бъдат възложени по реда на чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП, а именно чрез директно възлагане.
В изпълнение на чл. 21, ал. 6 от ЗОП, остатъчната стойност (явяваща се прогнозна стойност за обособени позиции с номера 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 и 24, предвид нейния размер и общата стойност на поръчката, се възлага чрез провеждане на настоящата открита процедура по реда на чл. 74 от ЗОП.
 

URL: https://app.eop.bg/today/491508

Безплатен тест

Регистрирайте се и се убедете сами в предимствата за Вас. 14 дневен достъп до интересуващите Ви обществени поръчки, напълно безплатно!

Регистрирайте се
ТЪРГОВЕ ОТ
ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас АД